Meeting API (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Servers
hi: सर्वर

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम
