Meeting API (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar
