Meeting API (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Servers
oc: Servidors

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma
