Membership Manager (1.0.0) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
