Membership Manager (1.0.0) - en to ca translation catalogue (37 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: None
ca: Cap

en: Settings
ca: Paràmetres

en: View
ca: Mostra

en: User
ca: Usuari

en: Created
ca: Creat

en: Active
ca: Actiu

en: Never
ca: Mai

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Expires
ca: Expira

en: Duration
ca: Durada

en: Paid
ca: Pagat

en: Pending
ca: Pendent

en: Expired
ca: Caducat

en: Edit membership
ca: Edita l'afiliació

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Month(s)
ca: Mes(os)

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: Changed
ca: Canviat

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Limits
ca: Límits

en: Canceled
ca: Cancel·lades

en: Activate
ca: Activat

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Access rules
ca: Regles d'accés
