Membership Manager (1.0.0) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Never
fr: Jamais

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Expires
fr: Expire

en: Duration
fr: Durée

en: Paid
fr: Payant

en: Pending
fr: En attente

en: Manual
fr: Manuel

en: Expired
fr: Expiré

en: (deleted)
fr: (supprimé)

en: Edit membership
fr: Modifier l'adhésion

en: Membership
fr: Abonnement

en: Day(s)
fr: Jour(s)

en: Week(s)
fr: Semaine(s)

en: Month(s)
fr: Mois

en: Year(s)
fr: Année(s)

en: Changed
fr: Modifié

en: Automatic
fr: Automatique

en: Limits
fr: Limites

en: Canceled
fr: Annulé

en: membership
fr: adhésion

en: Activate
fr: Activer

en: Machine name
fr: Nom système

en: Free
fr: Gratuit

en: Started
fr: Démarré

en: Duration unit
fr: Unité de durée

en: Access rules
fr: Règles d'accès

en: Renew
fr: Renouveler

en: Renewal
fr: Renouvellement

en: Trial
fr: Essai

en: Started at
fr: Démarré à
