Membership Manager (1.0.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Access control
id: Kendali akses

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Never
id: Tidak pernah

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Duration
id: Durasi

en: Pending
id: Tertunda

en: Manual
id: Petunjuk

en: Changed
id: Berubah

en: Automatic
id: Otomatis

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Activate
id: Aktifkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Access rules
id: Aturan akses
