Membership Manager (1.0.0) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Duration
it: Durata

en: Pending
it: In sospeso

en: Manual
it: Manuale

en: Edit membership
it: Modifica appartenenza

en: Day(s)
it: Giorno(i)

en: Week(s)
it: Settimana(e)

en: Year(s)
it: Anno(i)

en: Changed
it: Modificato

en: Automatic
it: Automatico

en: Limits
it: Limiti

en: Canceled
it: Annullati

en: Plans
it: Piano

en: Plan
it: Piano

en: Activate
it: Attiva

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Started
it: Iniziato

en: Access rules
it: Regole di accesso
