Membership Manager (1.0.0) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Never
ja: なし

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Duration
ja: 期間

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Manual
ja: 手動

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Edit membership
ja: 参加状況を編集

en: Day(s)
ja: 日

en: Week(s)
ja: 週

en: Month(s)
ja: 月

en: Year(s)
ja: 年

en: Changed
ja: 変更済

en: Automatic
ja: 自動

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Activate
ja: 有効化

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Started
ja: 開始済

en: Access rules
ja: アクセスルール
