Membership Manager (1.0.0) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: Activate
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

en: Free
kn: ಮುಕ್ತ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ
