Membership Manager (1.0.0) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Never
oc: Pas jamai

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Duration
oc: Durada

en: Paid
oc: Pagat

en: Pending
oc: En espèra

en: (deleted)
oc: (suprimit)

en: Day(s)
oc: Jorn(s)

en: Week(s)
oc: Setmana(s)

en: Year(s)
oc: An(s)

en: Changed
oc: Modificat

en: Canceled
oc: Anullat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Access rules
oc: Règlas d'accès
