Membership Manager (1.0.0) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: قائمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Never
ar: أبدًا

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Pending
ar: معلّق

en: Changed
ar: تم التغير

en: Automatic
ar: آلي

en: Canceled
ar: تم الإلغاء

en: Activate
ar: تفعيل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Access rules
ar: قواعد الوصول
