Membership Manager (1.0.0) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: Never
de: Nie

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Expires
de: Läuft ab

en: Duration
de: Dauer

en: Paid
de: Bezahlt

en: Pending
de: Ausstehend

en: Manual
de: Manuell

en: Expired
de: Abgelaufen

en: (deleted)
de: (gelöscht)

en: Edit membership
de: Mitgliedschaft bearbeiten

en: Membership
de: Mitgliedschaft

en: Day(s)
de: Tag(e)

en: Week(s)
de: Woche(n)

en: Month(s)
de: Monat(e)

en: Year(s)
de: Jahr(e)

en: Changed
de: Geändert

en: Automatic
de: Automatisch

en: Limits
de: Begrenzungen

en: Canceled
de: Abgebrochen

en: Plans
de: Konzepte

en: Plan
de: Planung

en: membership
de: Mitgliedschaft

en: Activate
de: Aktivieren

en: Machine name
de: Systemname

en: Free
de: Frei

en: Started
de: Startzeit

en: Duration unit
de: Einheit für Zeitdauer

en: Access rules
de: Zugriffsregeln

en: Renew
de: Verlängern

en: Renewal
de: Verlängerung

en: Memberships
de: Mitgliedschaften

en: Plan name
de: Plan Name

en: Plan type
de: Planungstyp
