Membership Manager (1.0.0) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Access control
fa: کنترل دسترسی

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Never
fa: هیچوقت

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Duration
fa: مدت

en: Pending
fa: معلق

en: Manual
fa: دستی

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Edit membership
fa: ویرایش عضویت

en: Day(s)
fa: روز

en: Week(s)
fa: هفته

en: Month(s)
fa: ماه

en: Year(s)
fa: سال

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Automatic
fa: خودکار

en: Limits
fa: سقف‌ها

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Plan
fa: پلن

en: membership
fa: عضویت

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Duration unit
fa: واحد طول مدت

en: Access rules
fa: قوانین دسترسی
