Membership Manager (1.0.0) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Unlimited
fil: Walang hangganan

en: Access rules
fil: Tuntunin sa pagpasok
