Membership Manager (1.0.0) - en to gu translation catalogue (21 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Access control
gu: વપરાશ નિયંત્રણ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Never
gu: કદી નહી

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Changed
gu: બદલ્યું
