Membership Manager (1.0.0) - en to ml translation catalogue (18 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Access control
ml: പ്രവേശന നിയന്ത്രണം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: None
ml: ഇല്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം
