Membership Manager (1.0.0) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Never
pt: Nunca

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Expires
pt: Expira

en: Duration
pt: Duração

en: Pending
pt: Pendente

en: Expired
pt: Expirado

en: Edit membership
pt: Editar adesão

en: Day(s)
pt: Dia(s)

en: Week(s)
pt: Semana(s)

en: Month(s)
pt: Mês(es)

en: Year(s)
pt: Ano(s)

en: Changed
pt: Alterado

en: Automatic
pt: Automático

en: Limits
pt: Limites

en: Canceled
pt: Cancelada

en: Activate
pt: Ativar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Free
pt: Grátis

en: Access rules
pt: Regras de acesso

en: Renew
pt: Renovar
