Memory limit policy (2.0.0) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: هویت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Performance
fa: کارایی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Route
fa: مسیر
