Memory limit policy (2.0.1) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: method
kn: ಕ್ರಮ

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ
