Memory limit policy (2.0.1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Summary
pt: Resumo

en: Paths
pt: Caminhos

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Performance
pt: Desempenho

en: Configuration
pt: Configuração

en: Role
pt: Grupo

en: method
pt: método

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Route
pt: Rota

en: HTTP method
pt: Método HTTP

en: You have unsaved changes.
pt: Tem alterações não guardadas.

en: Query parameter
pt: Parâmetro de Query

en: Negate the condition
pt: Negar a condição
