Memory limit policy (2.0.1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Path
tr: Yol

en: Paths
tr: Yollar

en: Roles
tr: Roller

en: Performance
tr: Performans

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Role
tr: Rol

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Route
tr: Yol

en: HTTP method
tr: HTTP yöntemi

en: Policies
tr: Kurallar

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: Negate the condition
tr: Koşulu tersine çevir.
