Memory limit policy (2.0.2) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: Path
uk: Шлях

en: Paths
uk: Шляхи

en: Roles
uk: Ролі

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Domain
uk: Домен

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Role
uk: Роль

en: Plugin
uk: Плаґін

en: method
uk: метод

en: Values
uk: Значення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Domains
uk: Домени

en: Route
uk: Маршрут

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Methods
uk: Методи

en: Constraint
uk: Часові рамки

en: Constraints
uk: Обмеження

en: HTTP method
uk: HTTP-метод

en: Routes
uk: Маршрути

en: Policies
uk: Політики

en: You have unsaved changes.
uk: Ви маєте незбережені зміни

en: Query parameter
uk: Параметр запиту

en: Negate the condition
uk: Інверсія умови

en: Negated
uk: Інвертовано
