Memory limit policy (2.0.3) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Paths
oc: Camins

en: Roles
oc: Ròtles

en: Performance
oc: Performància

en: Domain
oc: Domeni

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Role
oc: Ròtle

en: Values
oc: Valors

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Domains
oc: Domenis
