Memory limit policy (2.0.3) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Path
sv: Sökväg

en: Paths
sv: Sökvägar

en: Roles
sv: Roller

en: Performance
sv: Prestanda

en: Domain
sv: Domän

en: General
sv: Allmän

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Role
sv: Roll

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: method
sv: metod

en: Values
sv: Värden

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Domains
sv: Domäner

en: Route
sv: Rutt

en: Constraints
sv: Restriktioner

en: HTTP method
sv: Metod för HTTP

en: Policies
sv: Riktlinjer

en: Query parameter
sv: Parameter för databasfråga

en: Negate the condition
sv: Negera villkoret
