Memory limit policy (2.0.2) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Paths
fr: Chemins

en: Roles
fr: Rôles

en: Domain
fr: Domaine

en: Role
fr: Rôle

en: method
fr: méthode

en: Values
fr: Valeurs

en: Machine name
fr: Nom système

en: Add policy
fr: Ajouter une politique

en: Domains
fr: Domaines

en: Memory
fr: Mémoire

en: Methods
fr: Méthodes

en: Constraint
fr: Contrainte

en: Constraints
fr: Contraintes

en: HTTP method
fr: Méthode HTTP

en: You have unsaved changes.
fr: Vous avez des changements non enregistrés.

en: Query parameter
fr: Paramètre de requête

en: Negate the condition
fr: Inverser la condition

en: Delete policy
fr: Supprimer la politique

en: Constraint settings
fr: Paramètres de contrainte

en: Are you sure you want to delete the @label constraint?
fr: Voulez-vous vraiment certain de vouloir supprimer la contrainte @label ?
