Memory limit policy (8.x-1.1) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Weight
mr: मुल्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Path
mr: रस्ता

en: ID
mr: आय डी

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Configuration
mr: संरूपण
