Mentions (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Edit
fr: Modifier

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Filters
fr: Filtres

en: Entity
fr: Entité

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: General configuration
fr: Configuration générale

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: text formats
fr: formats de texte

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).

en: Number of suggestions
fr: Nombre de suggestions

en: The user language code.
fr: Le code de langue de l'utilisateur.

en: The entity type
fr: Le type d'entité
