Mentions (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Value
hr: Vrijednost

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Link
hr: Poveznica

en: Name
hr: Naziv

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Filters
hr: Prečistači

en: Please wait...
hr: Molimo pričekajte...

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta
