Mentions (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Filters
ja: フィルター

en: Entity
ja: エンティティ

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Language code
ja: 言語コード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: text formats
ja: テキストフォーマット

en: Entity id
ja: エンティティ id

en: This field supports tokens.
ja: このフィールドはトークンをサポートしています。

en: The user language code.
ja: ユーザーの言語コード。

en: The entity type
ja: エンティティタイプ
