Mentions (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Entity
hi: इकाई

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी
