Mentions (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Filters
ro: Filtre

en: Entity
ro: Entitate

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: The user language code.
ro: Codul limbii utilizatorului.

en: The entity type
ro: Tipul entității
