Mentions (8.x-1.0-alpha4) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Delete
cy: Dileu

en: Value
cy: Gwerth

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Please wait...
cy: Arhoswch...

en: Language code
cy: Côd yr iaith
