Mentions (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Title
da: Titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Name
da: Navn

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Filters
da: Filtre

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Language code
da: Sprogkode

en: Machine name
da: Internt navn

en: Entity type
da: Entity-type

en: General configuration
da: Generel konfiguration

en: text formats
da: tekstformater

en: Entity id
da: Entity ID

en: This field supports tokens.
da: Feltet understøtter tokens.

en: The user language code.
da: Brugerens sprogkode.

en: The entity type
da: Entity-typen
