Mentions (8.x-1.0-alpha4) - en to et translation catalogue (24 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Prefix
et: Eesliide

en: Suffix
et: Järelliide

en: Delete
et: Kustuta

en: Value
et: Väärtus

en: Description
et: Kirjeldus

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: Name
et: Nimi

en: User
et: Kasutaja

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Created
et: Loodud

en: Filters
et: Filtrid

en: Entity
et: Olem

en: Please wait...
et: Palun oota...

en: Language code
et: Keele kood

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Entity Type
et: Olemite tüübid

en: General configuration
et: Üldised seadistused

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: This field supports tokens.
et: See väli toetab tekstiasendajaid.

en: The user language code.
et: Kasutaja keelekood.

en: The entity type
et: Olemi tüüp
