Mentions (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Filters
id: Filter

en: Entity
id: Entitas

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: text formats
id: format teks

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.

en: The user language code.
id: Kode bahasa pengguna.

en: The entity type
id: Jenis entitas
