Mentions (8.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Name
nl: Naam

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Entity
nl: Entiteit

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Mentions
nl: Vermeldingen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: General configuration
nl: Algemene instellingen

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: text formats
nl: tekstformaten

en: Entity id
nl: Entiteit-ID

en: This field supports tokens.
nl: Dit veld ondersteunt tokens.

en: The user language code.
nl: De taalcode van de gebruiker.

en: The entity type
nl: Het entiteitstype
