Mentions (8.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: node
fa: محتوا

en: Filters
fa: فیلترها

en: Entity
fa: عنصر

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Language code
fa: کد زبان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Entity id
fa: شناسه عنصر

en: This field supports tokens.
fa: این فیلد از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
