Mentions (8.x-1.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: node
hu: tartalom

en: Filters
hu: Szűrők

en: Entity
hu: Entitás

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Mentions
hu: Említések

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: text formats
hu: szövegformátumok

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: The user language code.
hu: A felhasználó nyelvi kódja.

en: The entity type
hu: Az entitástípus
