Mentions (8.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: node
uk: матеріал

en: Filters
uk: Фільтри

en: Entity
uk: Сутність

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Language code
uk: Код мови

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Mentions
uk: Згадки

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: General configuration
uk: Загальні налаштування

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: text formats
uk: текстові формати

en: Entity id
uk: Id сутності

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.

en: The user language code.
uk: Код мови користувача.

en: The entity type
uk: Тип сутності
