Mentions (8.x-1.0-alpha7) - en to be translation catalogue (22 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Value
be: Значэнне

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Link
be: Спасылка

en: Name
be: Імя

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: User
be: Карыстальнік

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Created
be: Створана

en: node
be: матэрыял

en: Filters
be: Фільтры

en: Entity
be: Сутнасць

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Language code
be: Код мовы

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці
