Mentions (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: node
it: nodo

en: Filters
it: Filtri

en: Entity
it: Entità

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Entity ID
it: ID Entità

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.

en: The user language code.
it: Codice della lingua dell'utente.

en: The entity type
it: Il tipo di entità
