Mentions (8.x-1.0-alpha7) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Link
mr: दुवा

en: Name
mr: नाव

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
