Mentions (8.x-1.0-alpha7) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Prefix
os: Префикс

en: Suffix
os: Суффикс

en: Delete
os: Аппар

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Name
os: Ном
