Mentions (8.x-1.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: node
tr: düğüm

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Entity
tr: Nesne

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Mentions
tr: Bahsetmeler

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: text formats
tr: metin biçimleri

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: The user language code.
tr: Kullanıcı dil kodu.

en: The entity type
tr: Varlık tipi
