Mentions (8.x-1.0-alpha8) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Please wait...
bn: অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন...

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
