Menu Entity Index (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Language
de: Sprache

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Label
de: Beschriftung

en: Menu
de: Menü

en: Level
de: Ebene

en: Target type
de: Zieltyp

en: Menu name
de: Menüname

en: Menu link ID
de: Menü-Link-ID

en: Target entity type
de: Ziel-Entitätstyp

en: Menu machine name
de: Systemname des Menüs

en: Entity type machine name
de: Systemname des Entitätstyps
