Menu Item Extras (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Edit
it: Modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Terms
it: Termini

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Menu %label has been updated.
it: Il menu %label è stato aggiornato.

en: Thumbnail (100×100)
it: Miniatura (100×100)

en: Basic HTML
it: HTML di base
