Menu Item Extras (8.x-2.13) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Image
de: Bild

en: Default
de: Standard

en: Menu
de: Menü

en: Menu link
de: Menü-Link

en: Terms
de: Begriffe

en: Children
de: Untergeordnete Elemente

en: About
de: Über

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Menu %label has been updated.
de: Menü %label wurde aktualisiert.

en: Active menu trail
de: Aktiver Menüpfad

en: Thumbnail (100×100)
de: Miniaturansicht (100x100)

en: Basic HTML
de: Einfaches HTML

en: Menu Link Content
de: Menüinhalt
