Menu Link (Field) (2.0.3) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Value
ja: 値

en: Description
ja: 説明

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Menu
ja: メニュー

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Not in menu
ja: メニューには表示されていません。

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Available menus
ja: 利用可能なメニュー

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ja: ウェイトの軽いメニューリンクは、よりウェイトの重いリンクの前に表示されます。
